Mākslinieki

puls

PULSA EFEKTS

Ritma apvienība šogad svin savu desmitgadi un tam par godu organizē jau VI Ritma svētkus. Pulsa efekts darbojas gan pasaules mūzikas žanrā, spēlējot gan pašu sacerētas, gan dažādu tautu tautas dziesmas, savā aranžijā izmantojot plašo perkusiju instrumentu un mūzikas iespēju piedāvājumu, gan ir ķermeņa ritmikas (body music, body percussion) virziena attīstītāji Latvijā. Daudzos savos priekšnesumos par instrumentiem izmanto dažādus priekšmetus, kas nav mūzikas instrumenti, piemēram, santehnikas priekšmetus, ledu, smiltis, stiklu, koku utml.

Sadarbojoties ar dažādiem horeogrāfiem (Anna Ķirse de Castello, Guntis Spridzāns, Gints Dancītis) apvienības Pulsa efekts biogrāfijā ir divas dejas-ritma izrādes, kā arī sadarbībā ar TDA Katvari izveidota multiinstrumentāla dejas rimta izrāde Inficētais. 2007.gadā tapa izrāde Spēks (horeogrāfe Anna Ķirse de Castello), pirmizrāde Dailes teātra Mazajā zāle, bet 2010.gadā No Drums, No Problems (izrādes horeogrāfs/režisors Guntis Spridzāns), pirmizrāde cabaret teātrī Artelis. Grupa piedalījusies Dziesmu un Deju svētkos 2013.gadā, sadarbībā ar Airu Birziņu un Pēteri Krilovu veidojot intermēdijas noslēguma lielkoncertā Meža parka estrādē 45 min garumā.

Pulsa efekts ir uzstājies visos lielākajos Latvijas mūzikas festivālos, dažos vairākus gadus pēc kārtas. Apvienībai ir liela pieredze sadarbībā ar dažādiem māklsiniekiem, kopīgi veidojot performances un ierakstot dziesmas - vokālistēm Leilu Alijevu, Karīnu Tropu un Diānu Pīrāgs, trio Limonāde, īpaši Kristīni Tkačuku, Rīgas Zelta kori, horeogrāfiem, dejotājiem, flautisti Ievu Rutentāli, basistu Edvīnu Ozolu, dūdenieku Viļusu Matuti, taustiņnieku Matīsu Repsi, Dj Krii, Dj Raiti, uguns žonglieriem Fire Spirit, pirotehniķiem, un daudziem citiem.

Desmit gadu laikā ir izveidotas vairākas īpašas kompozīcijas konkrētiem pasākumiem, piemēram, ritmisks ugunsšovs KHL 2012.gada sezonas atklāšanā Prāgā, Tautasdziema kopā ar Leilu Alijevu atklājot Eirovīziju 2013.gadā, smilšu un ledus priekšnesumi Jelgavas Smilšu un Ledus skulptūru festivāliem utt.

Pulsa efekts ir vairākkārtejs Kanāla Regates Elegantākās ekipāžas titula saņēmējs. Ritma svētkiem par godu šobrīd sadarbībā ar Rīgas darbnīcām veido portatīvo Skaņu parka orkestri- pārvietojamas bungu u.c.instrumentu instalācijas, ar kurām apvienība atklās VI Ritma svētkus! puls

SAMBA DE RIGA

Sastāvs jau vairākus gadus sniedz Brazīlijas karnevālu gaisotni tepat Latvijā. Grupā apvienojušies vairāki sambas ritmu entuziasti, kuri nemitīgu treniņu un meistarklašu rezultātā izveidojuši Rio karnevālu analogu sambas sastāvu tepat, Latvijā. Ja būtu lokāls konkurss par skaļāko muzikālo apvienību bez skaņu pastiprinošām ierīcēm, Samba de Riga noteikti uzvarētu! Ritma svētkos vadīs arī meistarklases. puls

GUNCHA BEATBOX

2010. gadā ieguvis "The City" pilsētvides kultūras festivālā 1. vietu beatbox kategorijā. Vairāku konkursu laureāts un balvu ieguvējs. 2010. gada nogalē kļuvis pat Latvijas Beatbox kustības "Beatbox.lv" vadītāju, organizējot pasākumus šajā lauciņā. Jau vairākus gadus vada beatbox meistarklases bērniem, jauniešiem ciemojoties bērnu krīzes centros, bērnu namos, jauniešu kolonijās, vairākos Latvijas pilsētas kultūras centros un bērnu nometnēs. Uzstājas kopā ar dažādiem mūziķiem, Dj, stepa dejotājiem u.tml. Vada pasākumus, kā arī LMT Straume sižetus. Guncha beatbox Ritma svētkos palīdzēs veidot ritmiskos tiltus un vadīt programmu! puls

SOUL TAP

Soul Tap ir divu enerģisku meiteņu apvienība. Tās ir stepa dejas studijas vadītājas un stepa pasniedzējas, kuras regulāri pilnveido zināšanas, piedaloties ārzemju stepa festivālos un meistarklasēs . Veidojušas priekšnesumus un horeogrāfijas sadarbībā ar daudziem dažādu stilu mūziķu sastāviem, sākot ar beatbox meistaru un beidzot ar Nacionālo bruņoto spēku bigbendu. Soul tap ir Rhythm tap virziena fanes, kurām patīk eksperimentēt un lauzt stereotipus par stepu kā par Brodvejas stila deju. Meitenes stepu dejo jau gadus desmit, bet nebeidz par to priecāties, brīnīties un atklāt arvien jaunas spējas un iespējas! Ritma svētkos vadīs arī meistarklases! puls

RICK FEDS

Pasaules čempions uz AbletonPUSH samplera, internacionāli atzīts mūziķis, kurš strādājis ar tadiem mūziķiem kā Betty Wright, Cuba Gooding sr., Marcus Miller, u.c. Kādreiz Saldus pamatskolā pelnījis naudu bulciņām, rādot špagatu un citus trikus no karatē un Jean Claude Van Damme ilustrētajiem treniņiem. Fulbright stipendiāts, TEDx konferences spīkeris , JVLMA Džeza mūzikas Sitamo instrumentu nodaļas izveidotājs. puls

SEMBE PERCUSSION (Gvineja)

SEMBE PERCUSSION  ir  mākslinieku grupa, kuri dzimuši un savu mākslu apguvuši Senegalā, Gvinejā un Ziloṇkaula krastā. Rietumāfrikas kultūras tradīcijas atsķiras no pārējā Āfrikas kontinenta ar to, ka lielākā daļa cilvēku ir muzikāli apdāvināti un ir saglabājuši deju un mūzikas tradīcijas paaudzēm ilgi.

Jau 5 gadu vecumā bērnus sūta mācities pie gili, kas ir īpašās bardu dzimtās dzimušie un augušie skolotāji. Viṇiem ir tiesības un talants izpildīt dziesmas, dejas, instrumentu spēli. Instrumentu spēli vispirms mācās mutiski izpildot ritmu un tikai pēc tam sāk spēlēt pašu instrumentu. Tikai daži no mūziķiem spēlē 9 instrumentus, un ir gili. 7 instrumenti un dziedāšana ir uznemšanas noteikums, lai tiktu darbā Les Ballets Africaine, kas ir Gvinejas Valsts balets, kur agrāk izlases veidā tika pieņemti mākslinieki arī no pārējā Afrikas kontinenta, bet mūsdienās tikai no Gvinejas. Dejotājiem jāiztur kustību jeb dejas konkurss un jāspēlē vismaz 2 instrumenti. SEMBE PERCECUSSION mākslinieki pārvalda djembe , dundun, balafon , samgban , bolon,  kriy, gongoma , kassinett un botee instrumentu spēli, kā arī tās dalībnieku vidū vairāki ir Āfrikas baleta un akrobātikas mākslinieki.

Laikā no 1940. - 1953. gadam, viens no pirmajiem franciski runājošajiem bardiem (gili) Keita Fodeba kopā ar Senegālas prezidenta mazdēlu nodibinaja Les Ballets Africaine. Ar šādu nosaukumu balets sāka uzstāties vispirms Francijā un pēc tam ASV. Les Ballets Africaine ir Rietumāfrikas kultūras saglabāšanas un popularizēšanas profesionāls veids.Tam nav daudz kopīga ar to, ko mēs Latvijā saprotam ar vārdu balets. Gvinejā nav izveidota nekāda cita veida kultūras talāk nodošana nākošajām paaudzēm. Nav ne nošu, ne kustību pierakstīšanas, vēl joprojām tas notiek pēc mutes -ausī metodes.

Daudz teātra elementu, kā arī masku, tiek izmantots izrādēs, lai atspoguļotu Gvinejas ikdienas gaitas un Āfrikas fantastisko dabu. Neiedomājamu krāsu tērpi, kas ir roku darbs, papildina izrādes. Rietumāfrikas dejai un mūzikai raksturīgs milzīgs spēks un enerğija,to nevar aprakstīt, tas ir jādzird, jāredz, jāizbauda. Mākslinieki ar savu gribasspēku un profesionalitāti aizrauj visprasīgāko publiku!

THE CLICKS

The Clicks ir Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņu izveidots bundzinieku sastāvs, kurš savos priekšnesumos spēlē bungu komplektus kopā ar elektroniku, piešķirot priekšnesumam jaudu un apjomu!

AFROPULSS

Afropulss ir vairāku afro mūzikas entuziastu grupa, kas pēta un attīsta afro ritmu spēli Latvijā. Pamatā tie ir Rietumāfrikas ritmi, kuru spēlē tiek izmantoti djembe, dun dun, marakasi un citas perkusijas.Organizē: Pulsa Efekts